Najbardziej znana ulica Zakopanego: Krupówki

Zakopane stolica Tatr i jedna z najpopularniejszych polskich miejscowości turystycznych może się poszczycić długą historią. Co prawda o początkach osady wiadomo niewiele, ale podobno istniała już w XVI wieku. Długo jednak pozostawała w cieciu Kuźnic, gdzie w XVIII wieku powstał zakład przetwarzający rudy żelaza. Dopiero sto lat później doceniono dobre położenie i czyste powietrze Zakopanego. Jego walory klimatyczne zaczął popularyzować lekarz i miłośnik przyrody, współtwórca Towarzystwa Tatrzańskiego – Tytus Chałubiński.

Krupówki w Zakopanem

Najstarszą częścią miasta Zakopane miałyby być okolice dzisiejszych Krupówek. Zatem nie bez przyczyny dzisiejsza promenada Zakopanego stanowi obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego podróżnika. Mnóstwo tu restauracji, ulicznych straganów z kierpcami i oscypkami, drewnianych chałup i zabytkowych secesyjnych domów. Nic dziwnego, że trudno tu o wolne pokoje na nocleg, więc miejsca w pobliskich pensjonatach i pokojach gościnnych trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. Nocleg w pokoju z widokiem na góry (np. pokój z widokiem na Giewont - to super sprawa!), czy jedną z najsłynniejszych ulic w Polsce, to po prostu jedna z atrakcji turystycznych Zakopanego. Do Zakopanego przyjżdza co roku wielu Turystów z karju jaki i z zagranicy, aby zregenerować siły przez aktywną turystykę; piesze wędrówki, pływanie w basenach termalnych (aquaparki), zimą zaś jazdę na nartach.

mariuszk poniedziałek, 30 wrzesień 2013 - 12:10 pm | | noclegi

dwanaście komentarze(-y)

justa

Lubię pizzę na Krupówkach, uwielbiam spacery drogą pod reglami.

justa, - 03-10-’13 12:01
monika

Lubię spacerować Krupówkami szczególnie zimą i wieczorkiem, gdy pada śnieg są światełka przed świętami. Dużo piękny dekoracji świątecznych.
Jest miło

monika, - 05-10-’13 12:37
malwa324

Spacerować pod skocznię mogę zawsze.

malwa324, - 28-11-’13 17:30

Jeden lub więcej komentarzy oczekuje na akceptację przez redaktora.

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.