Czy planując wyjazd świąteczny do Zakopanego, można przwidzieć warunki atmosferyczne?

Chyba nie, z dużym prawdopodobieństwem na dłużej niż kilka dni, nie da rady - choć i to jest bardzo niepewne.

Choć kiedy organizujemy wypad do Zakopanego, a więc w góry wiele możemy zaplanować wcześniej;

  • pokój w znalezionej części Zakopanego,
  • czy ma być nocleg z łazienką, 
  • czy w obiekcie, tj. pokój ma mieć balkon,
  • czy nocleg z widokiem na Giewont,
  • czy pełne wyżywienie będziemy kupować na mieście – jeśli tak to gdzie?. A może będziemy wyżywienie przygotowywać na sami,
  • czy obiekt ma bezpłatny parking dla samochody,
  • czy blisko noclegów jest do atrakcji dodatkowych; np. term podhalańskich oraz jakie są stoki, wyciągi narciarskie lub szlaki turystyczne.

Ale to nie wszystko, jest jeszcze wiele niewiadomych na które musimy odpowiedzieć jeżeli nie chcemy być zaskoczeni. Dużo możemy pisać o elementach dobrego wypoczynku, choć jest jeden bardzo istotny – jaka będzie pogoda?

Otóż Zakopane ma jeden miesiąc z dobrą pogodą przez 12 miesięcy wg. statystyk jest to miesiąc lipiec. Ale często już majówki są piękne i ciepłe wraz z nadejściem czerwca.

Jednocześnie od jakiegoś czasu, dyskutowana jest sprawa - czy wakacje nie powinny być przesunięte na czerwiec i lipiec. W Tatrach sierpień to już często początek jesień, w wyższych partiach gór, a nawet można być zaskoczonym śniegiem.

pawel czwartek, 28 listopad 2013 - 4:37 pm | | noclegi

dwanaście komentarze(-y)

kamil34

Wielokrotnie byłem w Zakopanem, nigdy nie patrzyłem na pogodę. często chodziłem w deszczu po górach i często w słońcu. Każda pogoda ma swój urok.

kamil34, - 03-12-’13 20:45
monika

A ja lubię drogę pod reglami, łatwa i przyjemna. Można dojść do doliny strążyskiej i na końcu dolinki jest bacówka a w niej pyszna herbatka i ciasto!

monika, - 09-12-’13 11:24

Jeden lub więcej komentarzy oczekuje na akceptację przez redaktora.

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.