Fajny szlak tursytyczny - Szklarska Poręba

przez lata bieg szlaku ulegał pewnym zmianom to współcześnie początek ma w Świeradowie Zdroju, dalej biegnie przez Góry Izerskie do Szklarskiej Poręby. Potem ciągnie się przez Karkonosze [Wodospad Kamieńczyka, Wielki Szyszak potem Przełęcz pod Śnieżką] aż do Karpacza. Chyna już jesteśmy zmęczeni - ale długi.

Ale dalej kolejną częścią są Rudawy Janowickie do Krzeszowa, Góry Kamienne, Góry Czarne do Jedliny Zdroju. Następnie Góry Sowie, przełęcz Srebrna dzieląca góry Sowie od Gór Bardzkich.

Ale to nie koniec bo dalej, bardzo ciekawą miejscowością na naszym szlaku są Wambierzyce, skąd droga wiedzie w Góry Stołowe dalej do sudeckich uzdrowisk:

  • Kudowy Zdroju,
  • Dusznik Zdroju;

Następne w kolejności są Góry Orlickie, Bystrzyckie, Wodospad Wilczki, Masyw Śnieżnika, Krowiarki, Lądek Zdrój, Góry Złote do Paczkowa, Kałków, Głuchołazy, Góry Opawskie do Prudnika. Choć szlak turystyczny mija kilka istotnych sudeckich miejsc, a w tym szczyty: Śnieżki oraz Śnieżnika - to nie możemy zanrzekać na brak atrakcji. Na koniec dodam, że całkowita długość szlaku wynosi ok 439 km. Opisane miejsca są piękne, urokliwe, uzdrowiskowe mające wpływ na nasze zdrowie. Ważne tylko, żeby nie padał deszcz, który lubi nam często krzyżować plany pieszych wędrówek.

pawel wtorek, 04 luty 2014 - 11:54 am | | noclegi

jedenaście komentarze(-y)

Jeden lub więcej komentarzy oczekuje na akceptację przez redaktora.

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.