Wycieczka po półwyspie helskim

Półwysep Helski to piękny region, część naszego wybrzeża, gdzie można obcować z przyrodą (rezerwat, szerokie plaże i sosnowe lasy), zażywać morskich kąpieli w zatoce puckiej lub w morzu bałtyckim. Kiedy po 1989 roku stopniowo udostępniano obszar Helu - rozpoczął się tu czasy przyjazdu Turystów.

Dzisiaj można tu zobaczyć piękne apartamanty, pensjonaty i pokoje gościnne.

Jadąc samochodem lub pociągiem, gdy miniemy Władysławowo następną miejscowością będą Chałupy, potem Kuźnica, dalej Jastarnia i Jurata i na samym końcu piękny Hel. Tak naprawdę każde z tych miejsc ma swój chrakter i urok;

  • Chałupy i Kuźnica - małe wioski, równeiż z racji posiadania małego skrawka lądu - szer. do 200m,
  • Jastarnia - wato tu być (szerokie plaże, bunkry,port)
  • Jurata - chyba dla najbogatrzych (molo, muzeum wieża dalmierza, fortyfikacje, działa ogniowe,port),
  • Hel - goni Juratę, posiada fokarium, latarnię morską, działa ogniowe z czasów II wojny światowej,port rybacki, turystyczny i wojskowy.

Na początek proponuję pieszą wędrówkę z Juraty do Helu, brzegiem morza boso!

W zależności, gdzie mamy noclegi rozpoczęcie wycieczki proponuję z Juraty, bo dostanie się do niej nie jest żadnym problemem. Proponuję zostawić samochód i skorzystać z pociągu lub busów.

Długość trasy to ok. 12km samochodem to tylko 18 min. ;-)

Ale dla zdrowia taki specer to bezcenne i spacer szerokimi plażami nie jest problemem a do tego wiele mijsc ma twardy piasek do 3mod morza. Tak więc spacer po plaży może się odbywać szybkim krokiem.

pawel piątek, 21 marzec 2014 - 9:20 pm | | noclegi

osiemnaście komentarze(-y)

Jeden lub więcej komentarzy oczekuje na akceptację przez redaktora.

(pole opcjonalne)
(pole opcjonalne)

Moderacja komentarzy w tym serwisie jest aktywna. To oznacza, że twój komentarz nie będzie widoczny na stronie dopóki nie zostanie zaakceptowany przez redaktora.

Zapamiętać informacje o tobie?
Uwaga: Wszystkie znaczniki HTML poza <b> i <i> zostaną usunięte z twojego komentarza. Możesz dodawać linki wpisując po prostu adres URL lub e-mail.