Intersujące miejsce nad morzem – Hel

31 października, 2015

Kiedy już znajdziemy się w naszym miejscu urlopowym – Helu – warto bez namysłu z pokoju wyjść na pierwszy spacer na plaże lub ścieżkami w lesie sosnowym. Każdy kto przyjedzie na miejscowości nad morskiej odczuje różnicę klimatyczną. Bardzo dobrym klimatycznie i turystycznie regionem wakacji jest nasz Półwysep Helski, który ciągnie się od Władysławowa do samego Helu ma ok. 42kilometrów.
Dotarcie dzisiaj do Helu nie jest problemem ponieważ można;

  • dojechać szybkim pociągiem,
  • swoim samochodem,
  • dobrymi busami,
  • popłynąć statkiem.

Półwysep został tak przygotowany, że na długości ok 40 km jest możliwy spacer bez problemu lub jazda rowerem. My wybraliśmy Hel i tu znajdziemy piękne plaże, dobre ścieżki spacerowe, rowerowe oraz piękne lasy sosnowe.

Ponadto, w którym kierunku byś się nie udali to dojdziemy do Zatoki Puckiej lub Morza Bałtyckiego. Na półwyspie zlokalizowanych jest wiele obiektów noclegowych, pól namiotowych atrakcji militarnych w Helu zbudowano fokarium. Same noclegi na półwyspie dostępne są w różnym standardzie od namiotów do super oddanych do użytku Turystów hoteli, pensjonatów i apartamentów.

Jadąc do Helu półwyspem mijamy ciekawe miejscowości jak Jastarnia, Jurata, Kuźnice,Chałupy, każde z mianych miejsc posiada port mniejszy lub większy. Ale dla nie najfajniejszy port posiada Hel. Jurata posiada ładne molo a obok Jastarni jest kompleks bunkrów z czasów wojny.

Hel oddaje do dyspozycji bardzo ładną latarnię morską – ciekawe widoki na bliższą i dalszą okolicę.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.