Wiele obiektów noclegowych jest dostępnych przez cały rok! Polecamy wypoczynek w Ustrzykach tu jest cisza, świeże powietrze i przepiękne widoki umożliwiają prawdziwy wypoczynek. Ustrzyki Dolne mają bardzorozbudowaną infrastrukturę narciarską na Podkarpaciu, dlatego nazywane są często zimową stolicątego regionu. Od centrum Ustrzyk ok. kilka kilometrów znajdują się: stacja Narciarska Gromadzyń, stacja Narciarska Laworta, wyciągi orczykowe na Małym Królu: o długości 465m oraz o długości 220m, trasy biegowe na górze Żuków posiadające długość ok. 11km. Na terenie Ustrzyk został wybudowany kompleks basenowo – rekreacyjny z krytą pływalnią. Ciekawą atrakcją jaką znajdziecie Państwo w Ustrzykach Dolnych to muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które jest jednym z największych muzeów przyrodniczych w kraju. Typowy standard pokoi w Ustrzykach: pokoje z łazienkami 2,3,4-osobowe, pokoje posiadają telewizory, pokoje z własną kuchnię z wyposażeniem, parking samochodowy, plac zabaw dla dzieci, możliwość wyżywienia posiłki przygotowywane z produktów własnych, możliwość wyboru rodzaju kolacji – ognisko lub grill, kociołek warzywny, mięsny przyrządzany na ognisku, degustacja win własnej produkcji, pieczenie barana, ognisko w plenerze lub na miejscu. Przykładowe atrakcje: na wyciągnięcie ręki zalew soliński z wypożyczalnią sprzętu wodnego, zjeżdżalnia dla dzieci i dorosłych, rejs statkiem po Zalewie Solińskim, zapora w Myczkowcach, nowoczesne baseny w tym kryty ze zjeżdżalnią w Ustrzykach Dolnych, kąpielisko w okresie letnim, malownicze szlaki z rozlicznymi ciekawostkami dla amatorów wycieczek rowerowych, konnych, pieszych, samochodowych (mała i duża pętla…
Dolina Pięciu Stawów leży w dolinie polskich Tatr Wysokich. Wielu Turystów odwiedza tę dolinę od początku XIXw. ale dopiero pod koniec XIX w. wyznaczono sieć szlaków turystycznych. Dolina jest odwiedzana zarówno zimą, co nie zawsze kończy się szczęśliwie. Nad Przednim Stawem położone jest schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów, które oferuje noclegi w dobrych cenach. Oferowane pokoje od jedynek do wieloosobowych. Natomiast pierwsze schronisko w dolinie zbudowano staraniem Towarzystwa Tatrzańskiego w 1876 r. nad Małym Stawem (jednoizbowe, granitowe schronisko). około 1899 roku wybudowano obok niego drugie, drewniane schronisko przeniesione z Czerwonych Brzeżków. Rozbudowane i remontowane w kolejnych latach przetrwało do ok. 1928 r. Trzecie z schronisko, staraniem Towarzystwa Tatrzańskiego, wybudowano w latach ok. 1926 na wale morenowym na północny zachód od Małego Stawu. W latach 1945–1946 na zboczu Wyżniej Kopy w pobliżu ruin poprzedniego schroniska PTT wybudowało mały, tymczasowy budynek dający schronienie turystom. Obecnie schronisko, stojące nad Przednim Stawem zostało wybudowane w latach 1948–1953. Jest to najwyżej położone schronisko w polskiej części Tatr a z okien pokoi rozciąga się piękny widok na staw oraz okoliczne szczyty. Warto tu przejechać na noclegi i spędzić w miłych pokojach kilka dni, lub potraktować noclegi w schronisku jako nocleg tranzytowy w wędrówce do kolejnych pięknych miejsc, tj. jak Morskie Oko, Szpiglasowa Przełęcz, Zawrat i wielu innych…
Noclegi w domkach, pokojach w miastach Polski. Kwatery, pokoje, pensjonaty i agroturystyka w dobrych warunkach. Strona noclegi-pl.pl posiada wiele dobrych noclegów . Obiekty można znaleźć wg kryterium; miejscowość. Przygotowana lista noclegów wyświetla się z informacją o odległości od basenów i wyciągów narciarskich. Wchodząc do oferty obiektu jedna z zakładek posiada ofertę promocyjną. Strona zawiera noclegi w popularnych miejscowościach takich jak; Białka Tatrzańska Bukowina Tatrzańska Biały Dunajec Czorsztyn Niedzica Hel Jastarnia Kościelisko Szczawnica noclegi Zakopane noclegi Ząb i wiele innych ciekawych miejsc. Zajrzyj na stronę a znajdziesz fajne noclegi w pokojach. Zapraszamy!
Wiele miejscowości poleca i posiada pokoje z łazienkami dla swoich turystów i urlopowiczów. Dla przykładu trochę historii bo pierwsze informacje o Szczawnicy pochodzą z 1412 roku, choć gromady ludzkie na tym terenie istniały już od wcześniejszego okresu to w połowie XIV wieku Szczawnica była parafią, by w 1529 roku stać się częścią parafii krośnieńskiej – do 1888 roku. Potem w XVI wieku zaistniała w Szczawnicy instytucja sołtysa i wybraniectwa – tj. przywilej wolnego chłopa zwolnionego z pańszczyzny w zamian za służbę wojskową na rzecz króla. W 1829 r. Szczawnicę kupili Stefan i Józefina Szalayowie a po śmierci Stefana Szalaya uzdrowisko Szczawnica przejął w 1839 roku syn Józef Szalay. Dlatego Józef Szalay uważany jest za pierwszego twórcę uzdrowiskowego charakteru w Szczawnicy. W 1877 zapisał w spadku uzdrowisko krakowskiej Akademii Umiejętności, natomiast w kilkanaście lat później od Akademii uzdrowisko zostało kupione przez hr. Adam Stadnicki. Tuż po II wojnie światowej nastąpiło upaństwowienie zdrojowiska. Szczawnica w latach 1974-1983 została połączona z miejscowością Krościenko i nosiła wtedy nazwę Szczawnica-Krościenko. Od 1 stycznia 2008 roku zmieniono ponownie rodzaj gminy Szczawnica z miejskiego na miejsko-wiejski, co w praktyce oznaczało zmniejszenie obszaru miasta i wyłączenie z niego dawnych wsi Jaworki i Szlachtowa – które zyskały ponownie charakter…
Białka Tatrzańska leży nad rzeką Białką, jadąc z Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej rzeka znajduj się po lewej stronie. Typowe oferty noclegów zawierają; pokoje osoby indywidualne, jak również grupy zorganizowane, obiekty noclegowe położone są obok rzeki Białki, skąd rozciąga się piękny widok na lasy i góry. coraz więcej obiektów posiada na terenie dostęp do bezprzewodowego internetu, blisko baseny własne i termalne Oferta szczegółowa: pokoje od 2 do 8 osób, wszystkie pokoje z łazienkami i TV, pokoje z balkonami, pokoje są często wykończone w drewnie, znajduje się stołówka, świetlica z TV fotelami i narożnikiem, nasi goście mają możliwość wykupienia domowych posiłków, część pokoi posiada piękny widok na góry. Do dyspozycji Gości: parking, plac zabaw z huśtawkami, stół z ławkami pod zadaszoną altaną, grill, ognisko, plac zabaw dla dzieci. Na terenie ośrodka organizujemy: ogniska,kuligi,imprezy góralskie, blisko do zjeżdżalni wodnej, baseny termalne oraz potoczek. wypożyczalnia nart i snowbordu. Często Gospodarze dają Gościom zniżkę 10%. Informacje turystyczne: do najbliższego wyciągu narciarskiego – 550m, sklep spożywczy i przystanek PKS/BUS – 170m, do nowo otwartej regionalnej karczmy góralskiej – ok 280m, do Zakopanego – 21km, do Łysej Polany – 16km, do Morskiego Oka – 22km