Pokoje dla Gości – Biały Dunajec

9 stycznia, 2014
Biały Dunajec pokoje drewniane

Biały Dunajec pokoje drewniane

Czy warto szukać dobrze wykończonego pokoju na wypoczynek?

Na pewno tak, z kilku powodów;

  • np. drewniana podłoga powoduje, że zmniejszamy liczbę roztoczy – łatwość sprzątania – w porównaniu do dywanów lub wykładzin,
  • wygląd takie pokoju jest nieporównywalnie ładniejszy,
  • trwałość paneli lub desek drewnianych jest wyższa od wykładzin.

Czy wiecie, gdzie są i czy w ogóle są wody termalne w  Białym Dunajcu?

Są i znajduje się w Białym Dunajcu jedno z ujęć wód geotermalnych o wyjątkowo wysokiej temperaturze, Ujęcie to nazywa się Biały Dunajec PGP-2 a jego temp. to ok. 86°C.

Drugie to ujęcie Biały Dunajec PAN-1 o temperaturze 82°C. Sama miejscowość Biały Dunaje noclegi to wieś podhalańska w Polsce leżąca w województwie małopolskim na wysokości około średnio 800m n.p.m. Na Biały Dunajec składają się następujące ulice: Jana Pawła II, Krajowe, Gliczarowska, Za Torem, Kościuszki, Witosa, Miłośników Podhala, Generała Galicy, Piłsudskiego, Skupniowej a wyżej położone część Dunajca to tzw. części wierchowe: Tatary, Dańkowe, Gile i Stołowe. Przez Biały Dunajec przepływa górski potok o nazwie Dunajec – znajomo :-). Dodatkowo przez miejscowość  przebiega słynna Zakopianka – droga łącząca Kraków z Zakopanem.
W Białym Dunajcu powstaje wiele pokoi pod noclegi z wykończeniem lub elementami z litego drewna, choć często jest jedynym rodzajem wykończenia podłogi w pokojach. Ten element jak w/w pozwala, że w niektórych pokojach będzie się lepiej spędzało czas. Choć, gdy np. w pensjonacie same pokoje będą miały drewnianą podłogę to już samą sypialnię (studio lub apartament) podłoga będzie miała np. miękką wykładzinę.

Kolejno, gdy przyjedziemy na noclegi do pokoi z dziećmi to często projektowane są z tańszym wykończeniem, czyli panelami. Ważne, gdy wybieramy materiał na wykończenie – bo możemy wykończyć drewnem również ściany, sufit itp. To sprawi wrażenie cieplejszego pokoju. Coraz częściej spotykać można dostępną kuchnię dla Turystów lub Gości. Wtedy w kuchni, powinno się rozważyć położenie odpowiedniej podłogi, takie jakie spotykamy w miejscach użyteczności publicznej – zwiększonej trwałości.

Oczywiście jak wynajmiemy swoje ulubione pokoje na noclegi to warto zobaczyć jaka jest okolica w Biały Dunajcu. Warto odwiedzić Kościół, Gminny budynek oraz Straż Pożarną a na deser baseny w Szaflarach.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.