Świnica i Kościelec – piękne górskie widoki

12 maja, 2014
foto nr.1 Widok na Kościelec i Świnicę

foto nr.1 Widok na Kościelec i Świnicę

Tatry obfitując w piękne widoki na nasze górskie szczyty oraz oczywiście na część słowacką.

Sami zobaczcie jakie są ładne widoki na Świnicę oraz Kościelec idą szlakiem do Murowańca np. z Kasprowego Wierchu (foto nr.1)

Choć wydaje się, że są to łatwe szczyty do zdobycia – w rzeczywistości tak nie jest. Aby wejść na szczyt trzeba mieć dobrą kondycję, koordynację ruchową, o butach z dobrą podeszwą nie wspominam.

Przy ładnej pogodzie jest łatwiej wędrować wybranym szlakiem, ale gdy tylko trochę pokropi deszcz lub spadnie śnieg warunki na szlaku zmieniają się diametralnie a do tego widoczność może spać prawie do kilku metrów – przez chmury lub mgły. Wtedy wędrowanie wiele traci ze swoich walorów widokowych. Wtedy najlepiej skupić się na drodze i zejść do schroniska.

Jeżeli mam noclegi w górach tj. schronisku MUROWANIEC to możemy przeczekać złą pogodę i ponownie wejść na Kasprowy Wierch lub Świnicę i Kościelec, ale gdy mamy noclegi w Zakopanem to sprawa nie będzie taka prosta.

MUROWANIEC, przez to że jest tu tak wielu Turystów stracił swój urok ( oczywiście w sezonie ) w maju i czerwcu potem wrześniu i październiku jest tu super. Można sobie odpocząć w ciszy i prawie samotności. Bardzo lubię być na szczycie Kasprowego i oglądać szczyty Świnicy itp. oraz po stronie słowackiej Krywania, doliny i szczytu Koprowego, Hrubego Wierchu itd.

tatry hala gąsienicowa

tatry hala gąsienicowa

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.